Borsada Yüksek Kazanç Sağlamak

Tarih: 15 Nisan 2013   Kategori: Borsa Makaleleri    Yazar:   

borsada Yüksek Kazanç SağlamakFinans piyasaları günümüzün en etkin yatırım araçlarıdır. Yatırımcılar uygun strateji ve prensipler doğrultusunda finans piyasalarında gerçekleştirecekleri yatırımlardan yüksek oranlarda kar elde edebilmektedir. Finans piyasaları arasında işlem hacmi bakımından önemli bir konumda olan Borsa ise sermayelerin verimli bir şekilde değerlendirilebilmesi adına oldukça işlevsel bir pozisyonda bulunmaktadır.

Yatırımcılar piyasada yer almadan önce mutlaka Borsa nedir iyi bir şekilde öğrenmeli ve bu doğrultuda yatırımlarını gerçekleştirmelidir. Yatırımcılar aracı kurumlar tarafından sunulan eğitimler ile piyasa hakkında nitelikli bir şekilde bilgi sahibi olabileceği gibi, sanal platformlarda ulaşabilecekleri Borsa Makaleleri yardımı ile temel düzeyde bilgi de edinebilmektedir.

Bu yazımda siz değerli okurlara Borsada yüksek kazanç sağlamak için dikkat edilmesi gereken konulardan bahsetmek istiyorum. Öncelikli olarak finans piyasaları yapıları gereği yatırımcılara yüksek oranlarda kar elde etme imkanı sunarken aynı zamanda, içerdikleri yüksek risk oranları nedeni ile çok dikkatli işlem gerçekleştirilmesi gereken platformlarıdır.

Borsada başarılı olmanın öncelikli kuralı, piyasa hakkında gerekli bilgi ve donanıma pratik anlamda sahip olmak, piyasa koşulları çerçevesinde alınacak pozisyonları iyi bir şekilde belirleyebilecek seviyeye ulaşmayı gerektirir. Yatırımcılar günümüzde aracı kurumların sunduğu demo hesap hizmetleri ile sermayelerini riske etmeden piyasa tecrübesi kazanabilmekte, bu doğrultuda kendilerini yeterli gördükleri anda piyasaya giriş yapabilmektedirler. Bu anlamda yatırımcıların sunulan demo hesap ve eğitim hizmetlerinden yararlanması, Borsa piyasasında finansal güçlerini kaybetmemeleri adına önemli bir kriterdir.

Konu ile ilgili kesin bir tespit yapmak oldukça güç olsa da Borsada gerçekleştirilen yatırım modelleri incelendiğinde, genellikle uzun vadeli işlemlerin yüksek kar oranları getirdikleri gözlemlenmektedir. Hisse senetleri üzerinden işlemlerin gerçekleştirildiği piyasada, hızlı ve yüksek kar beklentisi genellikle yatırımcıları yanlış bir pozisyona sokmakta, oluşabilecek bir dalgalanmada yatırımcıların yüksek oranlarda zarar ederek, finansal güçlerinin büyük bir kısmını kaybetmelerine neden olmaktadır.

Bu yüzden borsada yatırım yapan kişilerin, kendi stratejilerini oluşturarak ve işlemlerine gerekli özeni göstererek pozisyonlarını oluşturması gereklidir. Borsanın bulunan risklerinin üstesinden gelerek, kayıp yerine kazançlarını oluşturabilirler.

Yorum Yaparak Katkıda Bulunun

“Borsada Yüksek Kazanç Sağlamak” için 4 cevap

 1. Doğan S. dedi ki:

  Merhaba,
  Borsa da yüksek kazanç sağlamak için eğitim alınması gerekiyor. Bu arada yazılarınız nitekli bu yüzden size teşekkür etmek istiyorum.

 2. Gamze Çiçek dedi ki:

  Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş.

 3. dilan bektas dedi ki:

  Yüksek kazanç yapmak için tecrübe gerekli. Tabi ekonomi piyasası uzun süre içinde bulununca değil eğitimle tecrübe sağlıyor.

 4. Gökhan dedi ki:

  Dilan Hanım’ın dediği gibi piyasa hakkında bilgi arttıkça tecrübe de artıyor.

Bir Cevap Yazın

Borsa Nish
İnternetten 5/24 dünya borsalarında yatırım yapın.