Borsa Hakkında

Tarih: 17 Nisan 2013   Kategori: Borsa Makaleleri    Yazar:   

Borsa HakkındaBorsa sürekli değişken olan ve milyonlarca insanın kullandığı bir kazanç yöntemidir. Değerli evrakların ticaretinin yapıldığı kurumsal piyasalardır. Genelde bu değerli evraklar hisse senetleri olmaktadır. Menkul kıymetlerin ticaretinin yapıldığı yerlerdir bu yüzden piyasadır. Kendine özgü kuralları ve standartları vardır yani kurumsaldır.

Devlet tarafından onaylanan ve ekonominin en başında gelen yatırım araçlarından birisi olduğu için legal bir yatırım aracıdır. Borsa var olan şirketlerin kazanç ve giderlerine göre sürekli değişiklik gösteren, sabit verilerden uzak olan bir sisteme sahiptir. Döviz, mülk ve bu tarzdaki yatırımlardan tamamıyla farklı olan bir yatırım aracıdır. Aynı zamanda diğer yatırımlara göre daha fazla bütçe gerektirir ve kazandırdığı ücret oranları da aynı şekilde yüksektir.

Kısacası Borsa Nedir sorusuna cevap şu şekilde olacaktır: Menkul kıymetlerin, hisse senetlerinin, dövizlerin, değerli evrakların ve diğer ticari sahip varlıkların ticaretlerinin yapıldığı güvenilir piyasalara verilen isimdir. Borsa, çoğu insanın bildiği gibi hisse senetlerinin alınıp satılması ile oynanır. Ama hangi hisse senedinin ne zaman satılacağı ya da hangi hisse senedinin ne zaman alınacağı sizin kazananlardan mı yoksa kaybedenlerden mi olduğunuzu belirleyen faktörlerdendir. Bu tahminleri yapabilmek için borsa tahminleri rehberi bulunmaktadır. Bu blogları takip ederek borsa hakkında bir çok bilgiye sahip olabiliriz. Aynı zamanda internet üzerinden de canlı borsa takibi yapılabilmektedir.

Borsa gibi riskin yüksek olduğu bir yatırım sahasında birtakım tekniklere sahip bir uzmandan yararlanmak kaybetme ihtimalinizi minimize edeceği gibi kazanma ihtimalinizi de oldukça yükseltecektir. Sahip olunması gereken tekniklerle ilgili yani hem teknik analiz hem de temel analizle ilgili borsa makaleleri okuyarak bilgi sahibi olunabilir.

Kazanç sağlamak için iyi bir araştırma ve iyi bir stratejiye ihtiyaç vardır. Eğer elinizde iyi bir bütçe varsa borsa üzerinden ciddi miktarlarda kazanç elde etmeniz mümkündür. Bu durum da borsayı iyi bilmenizle ve işlemlerinize önem vermenizle mümkündür.

Yorum Yaparak Katkıda Bulunun

“Borsa Hakkında” için 3 cevap

 1. selin dedi ki:

  Hala çok çekimser yaklaşıyorum… Ama bilgilendirici bir yazı olmuş, teşekkürler.

 2. Faruk dedi ki:

  Borsa ile ilgili bilgilendirici bir yazı olmuş. Elinize sağlık

 3. ender yilmaz dedi ki:

  Merhaba,

  Öncelikli olarak borsa kaynaklı döküman sunduğunuz için teşekkür ederim. Borsa İstanbul Bist, hisse senetleri, döviz ve değerli ticari varlıkların yatırım değerleri bilgilerini sunarsanız mutlu olurum.

Bir Cevap Yazın

Borsa Nish
İnternetten 5/24 dünya borsalarında yatırım yapın.