Yeni Yatırımcılar Borsayı Nasıl Öğrenebilir?

Tarih: 7 Şubat 2014   Kategori: Borsa Makaleleri    Yazar:   

Yeni Yatırımcılar Borsayı Nasıl Öğrenebilir?Birikimlerinizi değerlendirmek için yatırım yapabileceğini borsa piyasası yasal, güvenli ve kazançlı işlemler yapmanızı mümkün kılmaktadır. Borsa piyasasında başarılı olabilmek için ise öncelikli olarak iyi bir borsa bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Borsa piyasası denildiği zaman genel olarak akla ya hisse senetleri gelir ya da büyük kayıpların yaşandığı yerler gelir. Ama borsa piyasası bunlarında aksine birçok özellik barındırmaktadır. Herşeyden önce dünya ekonomisi adına büyük katkısı olan piyasalar olarak borsada yalnızca hisse senetleri ile işlem yapılmamaktadır. Tahvil, bono gibi diğer kıymetli evraklar, ticari mal olarak bilinen emtialar, dövizler, türev araçlar olarak bilinen Futures, Forward ve Opsiyon sözleşmeleri de borsanın yatırım araçlarındandır.

Borsada meydana gelen kayıplar ise yatırımcı kaynaklıdır. Yapılan araştırmalar bunu kanıtlamaktadır. Borsada büyük kayıplar yaşayan yatırımcıların, aşırı getiri beklentisi nedeniyle yaptıkları hırsın, bilgi eksikliklerinin ve yüksek kazanç elde ederim düşüncesiyle inandıkları asılsız tüyoların bu kayıplara neden olduğu bilinmektedir. Bu kayıplardan korunmak ise gerçekten kolaydır.

Borsa bilgisine sahip olmak demek borsada riskleri kontrol altına alabilmek için en önemli atmak demektir. Günümüz olanakları göz önünde bulundurulduğu zaman bu bilgileri edinmek de kolaydır. Aracı kurumların internet üzerinden sundukları ücretli veya ücretsiz eğitim olanaklarından isteyen her yatırımcı kolaylıkla faydalanabilmektedir. Aynı zamanda internet üzerinden birçok eğitim amaçlı bilgiye erişmek mümkündür.

Günümüz olanaklarının en iyilerinden olan demo hesaplar da borsa öğrenilmesi adına en önemli araçtır. Sanal para ile gerçek piyasa koşullarında işlem yapmayı mümkün kılmaktadır. Bir nevi oyun oynayarak piyasanın tanınması amaçlanmaktadır. Ama oyun diye düşünüp değerlendirmemek de büyük bir hata olacaktır.

Borsa öğrenmek isteyen yatırımcıların öncelikli olarak borsaya üye olan bir aracı kurumu seçmesi gerekir. Bu aracı kurumların sunduğu olanaklar değerlendirilerek size en iyi olanağı sunan kurum seçilebilir. Sunulan eğitim olanaklarından etkili bir şekilde faydalanmanızı ve edindiğiniz bilgileri demo hesaplarda uygulamalı olarak öğrenmenizi öneririm.

Borsa eğitimleri hakkında detaylı bilgi almak için bu yazıyı da okumanızı öneririm: http://www.borsanasiloynanir1.com/adim-adim-borsa-egitimi-borsa-nasil-ogrenilir/

Böylelikle borsada nasıl işlemler yapmanız gerektiğini bilir ve kazançlarınızı rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Piyasada dikkat etmeniz gereken durumlar hakkında bilgi sahibi olmanız ve işlemlerinizi buna göre yapmanız gereklidir.

Yorum Yaparak Katkıda Bulunun

Bir Cevap Yazın

Borsa Nish
İnternetten 5/24 dünya borsalarında yatırım yapın.