Borsa Taktikleri

Tarih: 22 Haziran 2013   Kategori: Borsa Makaleleri    Yazar:   

Borsa TaktikleriBorsaya baktığımızda, yatırımlarınızda kazanmak için bazı unsurlara gerek duyarsınız. Bunlar ise borsa bilgisi, analiz yöntemler, stratejiler, yatırım araçları gibi faktörlerdir. Bunlar hakkında detaylı bilgilendirmelerinizi gerçekleştirir ve yatırımlarınızda uygulayabilirseniz eğer işlemlerinizden kazançlar sağlayabilirsiniz.

İnsanlarımızın ekonomiye karşı önyargılı olduklarını bilmeyen yoktur. Fakat azımsanmayacak ölçüde de bir yatırımcı potansiyeli bulunmaktadır. Bu yatırımcıların birçoğu borsada yatırımlar yaparken piyasa analizleri çerçevesinde tercihlerini şekillendirmektedirler. Ülkemiz ekonomisi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Yani aslında Borsa İstanbul oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Ve birçok insan bu hassas yapıdan önemli ölçüde olumsuz etkilenmektedir. Bu yüzden de yapılması gereken bazı önemli çalışmalar bulunmaktadır. Bunun için de bugün birçok ekonomist ve analist yatırımcılara yardımcı olmaktadır. Özellikle siyasi gelişmelerden çok fazla etkilenen ve kırılgan bir yapıya sahip olan Borsa İstanbul, sert inişler ve sert yükselişler gerçekleştiren bir özelliğe sahiptir.

Bu kadar kırılgan bir yapıya sahip olan borsa piyasalarında yatırımcıların hisse senetleri yatırımları yaparken satın aldıkları hisselerin şirketlerini yakından takip etmeleri gereklidir. Şirketten yapılacak bir açıklama ve şirket hakkında çıkabilecek spekülatif söylentiler hisse senetlerini çok fazla etkileyebilmektedir. Yatırımcıların iyi analizler ile tahmin güçlerini arttırmaları gerekmektedir. İyi analiz yapabilmek için de en temel bilgilerden uzmanlık isteyen bilgilere kadar her çalışmanın gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bugün internet üzerinden gerçekleştirilecek eğitimler sayesinde borsa piyasalarında nasıl hareketler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Borsada uzman bir yatırımcı olabilmek için ilk önce uzman ekonomi yazarları ve analistlerin takip edilmesi ve yayınladıkları raporların incelenmesi analiz yeteneğinin geliştirilmesinde önemli bir faaliyettir. İnternet üzerinden küresel piyasaların yakından takip edilerek temel ve teknik analiz sonuçları doğrultusunda yatırımlar şekillendirilmeli ve sermaye güvenliği artırılmalıdır. Borsa piyasası bilindiği üzere spekülasyonlardan oldukça etkilenen bir piyasadır. Bu yüzden de birçok yatırımcı büyük sermayeler kaybetmiştir. Spekülasyonlardan haberdar olabilmek için iyi gündem takibi ve ekonomi yazarlarının ve yorumcuların açıklamalarını takip etmek gerekir. Finans dünyasında her şey birbirini etkileyebilir. Örümcek ağı gibi bütün her şey birbirine bağlıdır.

Tüm durumlara bakıldığında; borsada yaptığınız her işlem birbirini etkilemektedir. Bu yüzden borsa işlem adımlarınız da atlama yapmamanız, her aşamasını doğru bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Böylelikle yatırımlarınızın temelden başlayarak sağlam atarsınız ve sonucunda kaybetmeniz zorlaşır.

Yorum Yaparak Katkıda Bulunun

“Borsa Taktikleri” için bir cevap

  1. bünyamin akaslan dedi ki:

    borsa taktikleri değil de tüyo verseniz fena olmaz.

Bir Cevap Yazın

Borsa Nish
İnternetten 5/24 dünya borsalarında yatırım yapın.