Borsa Demo Hesap Açma

Tarih: 19 Mart 2013   Kategori: Borsa Makaleleri    Yazar:   

Borsa Demo Hesap AçmaBorsada işlemlerinizi gerçekleştirme için bilgilendirmeler ve deneyimler önemlidir. Gün geçtikçe daha iyi yatırımlar yapabilmeniz, piyasayı giderek öğrendiğiniz anlamına gelir. Yeni yatırımcı olduğunuzda yaptığınız hataları zamanla yapmazsınız. İşte demo hesaplar acemi yatırımcı iken yaptığınız hataların önüne geçebilir.

Borsa Piyasası tanım olarak, sermaye borsaları, değerli evraklar yani menkul kıymetlerin ticaretinin yapıldığı kurumsal piyasalardır. Her ülkenin işlem yaptığı kurumsal piyasasının olduğu gibi Türkiye’de de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) bulunmaktadır. İMKB üzerinden yapılan işlemler Sermaye Piyasası Kurulu tarafından denetlenmektedir. Böylece yatırımcının sermayesi Takasbank nezdinde güven altına alınmaktadır.

En çok işlem yapılan enstrüman Borsa Türleri arasında yer alan Kıymetli Kağıtlar Borsasında işlem gören hisse senetleridir. Hisse senetleri ile işlem yapmak büyük kazançlar getirmesinin yanında riskte içermektedir. Çünkü yatırımcı bir şirkete ait hisse senedine yatırım yapıyorsa o şirketin hisse değeri artacak demektir. İşlem başlatıldığı zaman eğer beklentiler ters yönde gelişme gösterirse zarar edilmiş olunacaktır. Borsada işlem yapma konusunda detaylı bilgiye sahip olan yatırımcılar bu durumda nasıl hareket etmesi gerektiğini bilir ve riskini minimize eder. Deneyimi olmayan yatırımcılar ise Borsa Demo Hesap Açma platformları aracılığı ile bu deneyime sahip olabilirler.

Günümüzde teknoloji ve internetin gelişmesi ile eğitim imkanı ve çeşitli platformlar ile piyasalara hakim olan güvensizlik ortadan kalkmıştır. Yatırımcı olmak isteyenler ve yatırımcılar internet bağlantılı bir bilgisayar yardımıyla gerekli eğitimi alabilmekte, piyasa takibi yapabilmektedir. Aracı kurumların ücretsiz olarak da sunulan eğitimleri sayesinde bilgi edinilebilmektedir. Bilgiler alındıktan sonra da Borsa Demo Hesap Açma işlemi ile borsada nasıl işlem yapılır, nasıl kazançlı duruma geçilir öğrenebilmektedir.

Borsada işlem yapmak çeşitli riskler içermektedir. Örneğin bir hisse senedi ile işlem yapılıyorsa, zarar etmeye başlanmışsa ve o süre içerisinde de borsa işlem saati kapalı ise borsa açılana kadar büyük zararlar gerçekleşebilir. Bu nedenle deneyim büyük önem taşımaktadır. Hisse senedinin ait olduğu şirketin değer durumu önceden öngörülebilmelidir, Borsa Analizleri bilinmelidir ve bunun içinde deneyim, eğitim gereklidir.

Borsa demo hesapları sayesinde ve eğitimler ile hisse senetlerinin ait olduğu şirketler hakkında bilgi edinilmesi, hangi konular üzerinde durulması gerektiği öğrenilebilir, işlem yapma taktikleri ve Borsa Stratejileri edinilebilir. Bu sayede risk minimuma indirilebilir ve kazanç sağlanacak işlemler yapılabilir. Borsada anlık veri takibinin yapılması önem taşımaktadır ve eğitimler sayesinde doğru bir şekilde nasıl yapılacağı öğrenilebilir. Aracı kurumlar üzerinden hesap açıldığı zaman ve broker desteği ile telefon üzerinden de işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Kısaca; demo hesapları kullanmak size hem borsa hakkında bilgi edinmenizi hem de tecrübe kazanmanızı sağlar. Bu yüzden demo hesap kullanımı önemlidir. Demo hesaplarda yaptığınız işlemler ile gerçek piyasaya geçtiğinizde, acemiliğinizi üstünüzden atmış olur ve başarılı yatırımlara adım atarsınız.

Yorum Yaparak Katkıda Bulunun

“Borsa Demo Hesap Açma” için 3 cevap

  1. Osman Uysal dedi ki:

    Sunulan demo hesap hizmetinden gerçekten çok memnun kaldım ve teşekkürlerimi iletmek istedim. ÇOK TEŞEKKÜRLER!

  2. Yasin dedi ki:

    Borsa için de demo hesap olanağı gerçekten güzel bir özellik. Elinize sağlık

  3. Fahri dedi ki:

    Borsada işlem yapmak isteyenlerin teknolojiden yararlanarak demo hesap indirmeleri fayda sağlayacaktır. Elinize Sağlık.

Bir Cevap Yazın

Borsa Nish
İnternetten 5/24 dünya borsalarında yatırım yapın.